Usta Yatırımcı

Usta Yatırımcıların Buluşma Adresi

Vadeli mevduat günümüzde pek çok yatırımcının yatırım yapmak için tercih etmiş olduğu faiz getirili bir yatırım aracıdır. Vadeli mevduat yatırımında, yatırımcı bankaya parayı yatırır ve vade sonunda faiz geliri elde eder. Vadeli mevduata para yatıran yatırımcıların, vade sonunda elde edebilecekleri net faiz getirisi aldıkları faiz oranlarına göre değişkenlik gösterebilecektir. Bu yazıda sizlere hangi banka ne kadar faiz veriyor, vadeli mevduat faiz oranları ne kadar, gibi konularda detaylı bilgi aktaracağım.

 

Alternatif Bank

Alternatif Bank, yüzde 9,25 faiz oranı ile vadeli mevduat hesaplarınız için en yüksek faiz oranını uygulayan bankalardan biridir. Bu bankaya 100 bin TL yatırmanız halinde 32 günlük vadede 692 lira faiz geliri elde etmeniz sağlanacaktır.

 

Fibabanka

Yıllık yüzde 9,00 faiz oranı ile vadeli mevduat hesaplarına en yüksek faiz oranını uygulayan bankalardan biridir. Fibabanka 100 bin TL için 32 günlük vadede 672 lira faiz ödemektedir.

 

ING Bank

Yıllık yüzde 9 faiz oranı ile en yüksek faiz oranını sunan bankalardan biridir. 100 bin TL’yi 32 günlük vadede değerlendirmek istediğinizde elde edeceğiniz net faiz getirisi 671 lira olacaktır. Sizlerde bu şekilde paranızı Ing Bank’ta değerlendirerek yüksek faiz geliri elde edebilirsiniz.

 

Vakıfbank

Yıllık yüzde 8,40 faiz oranı sunan banka 626 lira faiz getirisi sunmaktadır. Söz konusu vade süresince 100 bin TL için alacağınız bu faiz getirisi 32 günlük vade için geçerli olacaktır.

 

Yapı Kredi

Yıllık yüzde 7,75 faiz oranı sunan Yapı Kredi, 100 bin TL mevduat için bir aylık vadede 578 lira faiz getirisi sunmaktadır. Paranızı Yapı Kredi’de bir ay değerlendirdiğinizde elde edeceğiniz faiz getirisi 578 lira olacaktır.

 

Akbank

Yüzde 7,50 faiz oranı sunan Akbank, vadeli mevduat faiz oranları arasında en yüksek faizi sunan bankalardan biridir. Söz konusu banka 100 bin TL için 560 lira faiz getirisi sunmaktadır.

 

Halkbank

Vadeli mevduat faiz oranları arasında en yüksek faizi sunan bankalardan biri olan Halkbank ise yüzde 7,50 faiz oranı ile 100 bin TL için 32 günlük vadede 560 TL faiz geliri elde edilebilmektedir.