Usta Yatırımcı

Usta Yatırımcıların Buluşma Adresi

Borsa yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Borsa bilindiği üzere belirli kurumsal piyasaların, senetlerin, tahvillerin piyasaya sunularak alıcılar tarafından gerek görüldüğünde alınması, gerek görüldüğünde satılmasını ön gören bir yatırım birimidir. Bu durum birçok borsa aracı ve borsa terimleri ile yapılır. Kısaca anlatırsak, Borsa kağıt üzerine bilgisayar verileri olarak çalışır. Diğer yatırım piyasalarının tersine bir toplama söz konusu değildir. Oturduğunuz yerden dilediğinizde alacağınız, dilediğinizde tek tuşla satacağınız bir olgudur. O kadar kolay bir yatırım aracıdır ki, alıcı satıcıyı görmeden hatta birbirleri hakkında bilgi sahibi olmadan bile ticarette bulunabilmektedir.

Peki, Borsa’dan nasıl para kazanılır?

Aslında bu olgu çok basit denklemlerle ilerler. Borsadan para nasıl kazanılır, diye soran birisi ilk önce kesin olarak bursa terimleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Borsa hakkında bir fikriniz yoksa mutlaka ilgili yerlere başvurarak bilgi alabilirsiniz. Velev ki borsa yatırımı hakkında bilgi sahibi oldunuz. Bundan sonraki aşama dikkati olacak ve heyecan yapmadan satılığa çıkarılan hisseleri dikkatli takip edeceksiniz. Gerek 1 hafta gerekse 1 ay içerisinde ilgili hissede artış durumu ya da düşüş durumu nedir? Bunun hakkında bir araştırma yapmalısınız. Borsada günlük hareketler ya da birçok olgu hasebiyle hisselerin fiyatı düşer ve artar. Bu olguların ne gibi sonuçlar doğuracağını bilerek Borsa yatırımları yapmalısınız. Borsa yatırımını sizler için basitleştireceğim. Borsa yatırımından para kazanmak isteyenler ilk önce birikimini ucuz hisselerden yana kullanmalı. Aldığı hisselerin günlük artışını ve düşüşünü kontrol etmeli. Zaten Borsanın yatırım mantığı da budur. Düşükten alıp yükseğe satmaktır. Borsanın alıcısının yüzünü güldürmesinin de sebebi budur.

Borsa yatırımcılarının bu hususlara dikkat etmesi gerekir. Unutmayın, Hisselerin arz- talep işlemlerini, ne zaman alınır ne zaman satılır ve son 1 hafta’da hisselerin değerinin ne kadar arttığı ve ne kadar düştüğü ile doğru orantılı yatırımlarınızda bulunun. Emin olun bu kurallar çerçevesinde Borsa yatırımı sizinde yüzünüzü güldürecektir.